www.entelaktuel.tr.cx
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Göze Almıştım

Göze Almıştım Empty Göze Almıştım

Mesaj  Faruk Saim Çarş. Ara. 12, 2007 1:35 am

Hayatından yok olma pahasına var olma çabasına giriştim ben.Sen tabularınla baş başa yaşarken hayatını, yıkacağım duvarların altında kalarak can vermeyi göze alarak başlamıştım tabularını sarsmaya.Ve ben seni kaybetme imtiyazını kendime tanıyarak geçmiştim karşına.
Tabuların sarsılırken kişiliğin de hayatının en büyük sarsıntısına karşı direniyordu. Ben orada tam çatışmanın orta yerinde tabularına secde ediyordum ellerim yakalarına yapışmışken.Yeni diyordum.Yeni.Sen veya başkası ama yeni.
Eskinin tüm muhafazakarlığına rağmen ideolojiler yormuyorlardı zihnimi.Zaten üç beş gündür tek meşguliyetim sen ve tabularındı.Tabular tüm kibirleriyle tapınmaları göz uçlarıyla izlerken, bir yandan da beni nasıl al aşağı edeceklerini düşünüyorlardı.
Bir çığlık:
-Düşünemezler! Tabuların düşünmeye ihtiyaçları yoktur.
Buyur sen sürdür mücadelemi yıkılgan tabularınla.Harabe olmanın varlığına katacağı değeri bilseydi senin sevgili tabuların ,kutsallıklarından hemen şu an vazgeçebilirlerdi, en aşağılık kulun, tanrısını kandırmaya teşebbüs etmesinden daha aşağılayıcı kararlılıklarıyla.
Fakat sanırım sen zaten tüm bunların farkındasındır ve sadece tanrıçalığına kattıkları kutsallığı terk edememenin verdiği ıstırapla arka çıkıyorsundur sevgili tabularına.Ve onlar tanrıçalarının arkalarında olmasının verdiği rahatlıkla tüm cephelerden çekilmiş, tüm siperleri, kazandıklarını düşündükleri zaferin ağızlarında oluşturduğu ve tanrıçalarının atfettiği kutsallıkla ab-ı hayat olan, salyalarıyla doldurmuşlar, düşmanlarının teslimiyetini mukaddes zannettikleri tapınaklarında bekliyorlardır.
Oysa teslimiyetine cihat vasfını verdikleri aşık, tanrıçalarının karşısında ona firavunluğunu haykırıyor,onun sevgili tabularını mukaddes salyalarıyla doldurdukları siperlere gömüyordu.Belki, bir ateistin gözyaşıyla izlediği çabamda, tüm kutsallıklarını yok saydığım tanrıçamı yoklukla itham ediyordum.
Yoksun sen.
Saçmalık!
Evet saçmalık bu.Eğer varlığına değer katan yokluğun ise; kutsallığın, senin dahi inanmadığın ,salyalarına gömdüğüm tabularının, zihnine dayattığı muhafızındı ancak.
Faruk Saim
Faruk Saim
Sermuharrir
Sermuharrir